מערכת סינון לממד

מערכות סינון ואוורור לממד ומקלט

מערכת אוורור וסינון לממ"ד משמשת להגנה מאיומים קונבנציונאליים, אטומיים, כימיים וביולוגיים. חובת התקנת ממ"ד נועדה לספק הגנה לאוכלוסייה האזרחית במקרי חירום.   

מערכת סינון לממד -הגנה מיטבית ליושבי הממ"ד

בשנת 1992 חלה חובת התקנת ממ"ד בישראל כחלק מהקניית כלים טכנולוגיים ומרחביים להתמודדות עם סיכונים במרחב האזרחי, על מנת להספק הגנה מיטבית בזמן סיכון קונבנציונלי. בשנת 2010 נוסף תיקון חשוב לחוק שנועד להבטיח שבכל ממ"ד תותקן מערכת סינון גזים ורעלנים לשמירה על חלל מוגן ונקי מחומרים מסוכנים במהלך מצבי חירום שונים. המערכת צריכה לספק הגנה מקיפה עד ל-6 או 7 אנשים בממ"ד. על הטכנולוגיה לספק לחץ אוויר חיובי וזרימת אוויר חד כיוונית מהממ"ד החוצה. בנוסף, האוגנים צריכים להיות מאובזרים בשסתומי הדף להגנה מפני הדף חיצוני. עם זאת, חשוב לזכור שהפרמטרים עשויים להשתנות בהתאם למגוון גורמים, כמו כמות האנשים בחדר ורמת הלחות.  

חשוב לשים לב לגודל ולעיצוב של המערכת. היא צריכה להיות קומפקטית ובעלת עיצוב אסתטי, כך שתתמזג במראה הכללי של הממ"ד ולא תפריע לנראותו.   

להלן מספר נקודות מרכזיות לקחת בחשבון בעת בחירת מסנן אוויר לממד:

 1. תקופת אחריות: כשמדובר במערכות שכאלו חשוב לבדוק את תקופת האחריות.  
 2. פשטות בהפעלה: מומלץ למצוא מערכת שגם ילדים יוכלו להשתמש בהן בקלות ובבטחה.  
 3. אורך חיי מסנן הפחם: זהו פרמטר חשוב. כמה זמן יחזיק המסנן? זה יכול להשפיע על עלויות האחזקה בטווח הארוך.  
 4. עלויות אחזקה לאורך זמן: לצד המחיר הבסיסי של המערכת, חשוב גם לזהות את העלויות האחזקה הפוטנציאליות כדי לשמור על תקינות המערכת.
 5. כתובת לכל עניין: חשוב לבחור חברה אמינה שממשיכה לתת שירות גם לטווח הארוך.  
מערכת סינון אוויר לממד

מערכת סינון אוויר שעומדת בסטנדרט

כדאי לוודא כי מערכת הסינון המותקנת תעמוד בכל דרישות ההתקנה וההנחיות של פיקוד העורף כך שתספק מענה יעיל במקרים של התקפת אב"כ על מדינת ישראל.  

מערכת סינון אוויר לממ"ד היא מערכת שונה ממערכות הסינון הביתיות הרגילות שמטרתן לסנן חלקיקים גסים יותר ולשמור על איכות אוויר בחלל המגורים.

מערכת סינון לממ"ד מגיעה בגודל הדומה ליחידת המזגן, מותקנת בחדר הממד ומחוברת אל פתחי האוויר שלו.   יתרונה של מערכת זו הוא ביכולתה לסנן גזים ורעלנים במצבי חירום, תוך שמירה על סירקולציה מתמדת ואוויר נקי מחומרים מזיקים.  

לגודל ולסגנון המערכת יש השפעה משמעותית על הנראות והעיצוב של חלל הממ"ד. מסיבה זאת כדאי לבחור במערכת סינון אסתטית וקטנה שתתממשק באופן אפקטיבי עם חלל המחייה בממ"ד.  

יש לוודא שמערכת זו פשוטה לתחזוקה, לניקוי ולהרכבה, כמו גם מופעלת בקלות ובאופן נגיש וללא מאמץ מיוחד במצבי חירום.  

יתרונות של מערכת סינון אוויר

בעת בניית בית חדש מגיעים לחלק בו מתבקש לבנות ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) על כן חשוב לדעת במה מדובר ומה זאת מערכת סינון אוויר לממ"ד. על פי חוק, חובה להתקין בכל ממ"ד מערכת לסינון האוויר. למערכות סינון אלו שלל יתרונות, מעבר לאפשרות לפעול על פי חוק.  

מערכות לסינון אוויר לממ"ד מציעות יתרונות מרביים:

 1. ניתן לשהות בממ"ד ללא מסכות אב"כ: מערכת סינון כזו מסננת את האוויר ומאפשרת שהייה במרחב מוגן בלי הצורך במסכות אב"כ שעשויות להיות לא נעימות.
 2. שהייה נעימה יותר: המערכת מבטיחה אוויר נקי ונעים לנשימה בממ"ד, מה שהופך את השהייה בו לפחות טרחנית ויותר נעימה.  
 3. סינון תדיר: המערכת מסננת את האוויר באופן קבוע ומתמיד, מה שמבטיח סירקולציה מתמדת שמאפשרת נשימה קלה ונעימה.  
 4. מסנן אב"כ לממ"ד: סינון חומרים מזיקים: מערכת סינון זו מסוגלת לסנן גם גזים ורעלנים, מה שמספק מענה במקרים של התקפת אב"כ.

 

בסיכומו של דבר,

מערכת סינון לממ"ד (או אוורור מרתף) היא פתרון לשיפור איכות האוויר במרחב המוגן.  היא מיועדת לשימוש ממושך במקרים שונים ומותאמת כדי לתת מענה לצרכי הלקוח. 

 1. מראה אסתטי והתקנה פשוטה: המערכות עוצבו כך שיגיעו עם מראה אסתטי ונראות נעימה בחלל הממ"ד. התקנתן על הקיר נעשית בצורה פשוטה ואינה תופסת מקום רב מדי.
 2. שימוש ממושך ושליטה: המערכות מיועדות לשימוש ממושך ומסוגלות לפעול בשני מצבים שונים: מצב אוורור ומצב סינון. במצב סינון, הן יכולות לשמש במשך שבועיים או יותר ברצף, דבר שחשוב במיוחד במקרים של לחימה ממושכת או בהתקפות כימיות או ביולוגיות.
 3. סינון וטיהור האוויר: המערכות מסננות ומטהרות את האוויר, ובכך מסייעות לשמור על בריאות המתארחים בממ"ד במצבי חירום ולחימה ממושכת.
 4. שהייה ללא מסכות: השהייה בממ"ד בלי מסכות אב"כ היא חוויה נעימה וטובה יותר. זה מתאפשר בזכות יכולתן של המערכות לסנן את האוויר.
 5. סירקולציה ואוויר נקי: המערכות יוצרות סירקולציה בממ"ד ומסננות את האוויר, כך שניתן לנשום בשלווה ובלי חשש.

עם מי לדבר בנוגע להתקנה או שדרוג של מערכות סינון אוויר בממ"ד?

עם מוניטין של מעל 40 שנה, טכנוקלרק משרתת מאות לקוחות במגוון תחומים בשוק הישראלי עם פתרונות מותאמי לקוח המבוססים על מערכות אוורור וטיפול באוויר.

מדובר על פתרונות של החברות המובילות בעולם, ביניהן חברתVORTICE , האיטלקית המיוצגת בבלעדיות על ידי טכנוקלרק.  

צוות הפיתוח והשירות של טכנוקלרק עובד באופן צמוד עם לקוחות החברה להתאמת הפתרונות לתנאי האתר ולתקציב הפרוייקט, וממשיך ללוות את הלקוח לאורך זמן עם אספקה תוך 24 שעות, לכל נקודה בישראל ותמיכה טכנית בזמינות הגבוהה ביותר.  

טכנוקלרק מכסה מעל 80% מהשוק הסיטונאי והקמעונאי בתחום של חשמל לתעשייה.  

ואת מוצריה אפשר למצוא גם בחנויות לחומרי חשמל לתעשייה, בחנויות לאספקה טכנית וכן בחנויות לאביזרי מיזוג אוויר בכל רחבי הארץ.  

להתייעצות מקצועית ניתן ליצור קשר במספר הטלפון: 03-559-0004.

דילוג לתוכן